Jakie akcesoria do strefy kąpielowej muszą się znaleźć w łazience?

system mocowania

Dla wielu z nas aranżowanie przestrzeni łazienkowej może być nie lada wyzwaniem. Trzeba przecież pomyśleć o tym, jakie kafelki wybrać na ścianę, na jakie sanitariaty się zdecydować i jakie wybrać meble łazienkowe. W łazience, oprócz większych elementów wyposażenia, muszą się znaleźć też liczne akcesoria. Szczególnie w strefie kąpielowej jest to tak istotne. Dobór odpowiednich akcesoriów sprawi, że kąpiel będzie komfortowa, a przestrzeń kąpielowa będzie w pełni funkcjonalna.

System mocowania – brodziki łazienkowe i wanny

Zacznijmy od podstaw, czyli od odpowiedniego zamocowania wanny lub brodzika łazienkowego. System mocowania to nic innego jak metalowe stelaże, które charakteryzują się bardzo łatwym montażem pod podstawą brodzika lub wanny.

System mocowania odpowiada za kilka zadań. Przede wszystkim umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru wanny lub brodzika. Drugą funkcją jest dawanie podparcia dla wyposażenia kąpielowego. Brodziki łazienkowe oraz wanny, jeśli system mocowania jest prawidłowo zamontowany, nie odkształcają się podczas użytkowania. Ważny jest także fakt, że system mocowania daje dostęp do przestrzeni znajdującej się pod wanną lub brodzikiem, co pozwala na nieskomplikowane czynności konserwacyjne.

system mocowania

Kupując system mocowania do wanny lub brodzika łazienkowego, do zestawu części dołączona jest zawsze instrukcja montażu. Sam montaż nie jest skomplikowany, dlatego powinna sobie z nim poradzić każda osoba, nawet ta, która wcześniej nie podejmowała się takich zadań.

Akcesoria na kosmetyki potrzebne do kąpieli

Nie ma nic bardziej irytującego niż sytuacja, w której wchodzimy pod prysznic lub do napełnionej wanny i po chwili okazuje się, że nie mamy pod ręką szamponu, żelu pod prysznic lub innego potrzebnego do kąpieli kosmetyku. By takich sytuacji uniknąć, musimy w strefie kąpielowej zamontować akcesoria, na których owe kosmetyki będziemy mogli postawić lub przechowywać.

Najczęściej stosowane są półki. Teoretycznie powinniśmy je wybrać już na etapie remontowania ścian w łazience (znacznie bardziej trwałe są półki na stałe przytwierdzone do ściany), lecz nawet jeśli przeoczymy ten punkt aranżacji łazienki, nic straconego. Na rynku dostępne są plastikowe półki czy głębokie pojemniki do przechowywania, które wyposażone są w przyssawkę. Dzięki niej można do śliskiej powierzchni kafelek przymocować miejsca, na których można poustawiać kosmetyki. Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że co jakiś czas takie akcesoria mogą się odczepiać od ściany, ale zazwyczaj plastik jest na tyle gruby, że z półką i pojemnikiem nic nie powinno się stać na skutek upadku.

Wieszaki na ręczniki

Czas na kolejny niewielkich rozmiarów, ale jakże ważny element wyposażenia łazienki: wieszaki na ręczniki. Powinny się znajdować nie tylko przy łazienkowym lustrze, ale także w granicach strefy kąpielowej. Dzięki temu osoba wychodząca z wanny lub spod prysznica będzie mogła od razu otulić się suchym ręcznikiem i nie narażać się na początkowo chłodne w łazience powietrze.

Chodniczek łazienkowy

Miłośnicy nowocześnie urządzonych łazienek coraz częściej rezygnują z tego elementu wystroju. Być może chodnik na podłodze w łazience nie prezentuje się designersko, ale z pewnością docenią go osoby, które nie mają w łazience zamontowanego ogrzewania podłogowego. Chodniczek uchroni nas przed spotkaniem stóp z zimną posadzką, a poza tym zabezpieczy nas przed poślizgnięciem się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code