Duńskie meble i akcesoria w nowym wydaniu. Poznaj markę Umage!

umage

Jeśli nie słyszeliście nigdy o marce Umage, to z pewnością nie raz obiła wam się o uszy nazwa VITA Copenhagen. To duńskie biuro projektowe w 2018 roku podjęło decyzję o zmianie nazwy marki z VITA Copenhagen na Umage. Jest to związane z powiększeniem się portfolio marki. Większa ilość produktów, nieszablonowe pomysły i przede wszystkim wysoki poziom estetyki – projekty tej marki, mimo zmiany nazwy, w dalszym ciągu zachwycają. Czym charakteryzują się projekty Umage? Na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Kilka słów o marce Umage

Duńskie biuro projektowe Umage ma swoją siedzibę w Kopenhadze. W projektach tej marki można wyczuć przede wszystkim skandynawski styl. Przedmioty użytku domowego, jak wieszaki, designerskie fotele, oświetlenie czy stylowe dodatki są przede wszystkim funkcjonalne – zwiększają użyteczność przestrzeni mieszkalnej. Innym atutem jest też fakt, że w ofercie Umage znajdują się przedmioty piękne, oparte na wysokiej jakości wykonaniu. Każdy przedmiot jest efektem w 100% dopracowanego projektu, zaczynając od samego wykonania, po wykorzystanie materiałów, aż do opracowania kolorystyki. Projekty Umage dają też bardzo dużą swobodę aranżacji, czego przykładem są designerskie lampy, o których wspomnimy później. M.in. takie rozwiązania wpłynęły na zmianę nazwy z VITA Copenhagen na Umage. Marka wierzy, że dzięki pięknym przedmiotom można zmieniać świat, o czym mówi z wielkim przekonaniem:

Zdecydowaliśmy zmienić naszą nazwę. Ponieważ wierzymy, że wszystkie rzeczy na świecie, które czynią życie wspaniałym, robią ludzie, którzy są gotowi pójść o krok dalej, są gotowi podjąć wyzwanie. W języku duńskim jest piękne słowo, które to określa – UMAGE. I to jest dokładnie to, co staramy się robić każdego dnia. Tak zmieniamy świat.

Designerskie lampy Umage

Co najbardziej definiuje designerskie lampy Umage? Przede wszystkim uniwersalność. Mimo że w każdym projekcie odnajdziemy nutkę skandynawskiego stylu, każda lampa równie dobrze sprawdzi się we wnętrzu w stylu skandynawskim, jak i nowoczesnym czy rustykalnym. Gwarantuje to tak szeroki wybór produktów. Ponadto większość modeli dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, co jeszcze bardziej podkreśla fakt, że lampę można idealnie dobrać do wnętrza, w jakim będzie się ona znajdować.

Wybraliśmy dwie, według nas najciekawsze, projekty lamp marki Umage. Lampa CLAVA DINE STEEL V2 jest subtelna, pełnia wdzięku, a wszystko dzięki odbijającemu światło abażurowi. To idealna propozycja do wnętrz nowoczesnych i w stylu glamour.

designerskie lampy umage

Lampa z piór EOS MICRO jest bardzo kobieca, lekka i delikatna. To jedna z popularniejszych propozycji tego producenta. Jest niezastąpiona w sypialni w stylu skandynawskim. Rozproszone światło, jakie emituje, wprowadza do wnętrza bardzo romantyczną atmosferę.

designerskie lampy umage

Designerskie fotele

Designerskie fotele stworzone przez markę Umagę zachwycają prostotą wykonania, ale też pewnego rodzaju elegancją. Nie są to typowe fotele o masywnych oparciach i podłokietnikach. Co prawda nie są to fotele stworzone do popołudniowej drzemki, ale są tak wygodne, że chciałoby się na nich siedzieć godzinami. Fotele Umage są doskonale wyprofilowane, a miękkie obicia jeszcze bardziej zwiększają komfort siedzenia. Nie można także przejść obojętnie obok ich designu. Prosty projekt opierający się na wykorzystaniu ciemnych, stonowanych barw sprawia, że są to idealne propozycje do kącika wypoczynkowego w salonie, ale także do sali konferencyjnej. Szczególnie ciekawie prezentują się fotele THE READER oraz A CONVERSATION PIECE:

designerskie fotele umage

designerskie fotele umage

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code