Jak szybko odnowić wnętrza w domu?

okleina meblowa samoprzylepna

Nie podoba ci się, jak wyglądają twoje wnętrza, a odnawianie na dużą skalę nastąpi prawdopodobnie później niż wcześniej? Nie przejmuj się. Całe szczęście, że jest dużo pomysłów na ekspresową transformację wnętrz. Niektóre z nich umożliwiają nie tylko szybkie, ale też niedrogie zmiany. Pośród tych rozwiązań jest okleina meblowa samoprzylepna.

Ze względu na to, że meble normalnie wypełniają wiele przestrzeni, przemiana ich wyglądu zewnętrznego odmienia nasze kompozycje całkowicie. Okleina meblowa samoprzylepna powoduje, że nie musisz ani wymieniać mebli, ani męczyć się z farbą całymi dniami. Potrzebujesz tylko trochę czasu, cierpliwości i chęci. Jeśli dodasz do nich okleinę, po krótkim czasie będziesz cieszyć się pięknymi wnętrzami urządzonymi tak, jak sobie życzysz. Warunkiem wykorzystania tego rozwiązania są pozbawione nierówności meble.

Rodzaje okleiny

 

Pierwsza decyzja, której poświęcisz sporo uwagi, to wybranie właściwych barw i wzorów, jeśli i te planujesz. Później musisz zdecydować się na rodzaj okleiny meblowej samoprzylepnej – z połyskiem lub matową. Wybór matowej zazwyczaj wiąże się z bardziej klasycznymi stylami. Choć możesz podejść do tego dowolnie. Nie musisz się hamować – jest to rzecz bardzo indywidualna, więc po prostu użyj tego rodzaju, przy którym będziesz czuć się wygodnie.

Przygotowanie mebli

 

Mimo, że przyklejenie okleiny różni się od zajmującego wiele czasu odnawiania z wykorzystaniem farb, mają jedną rzecz wspólną, na którą powinieneś się przygotować. Rzecz jasna, chodzi o przygotowanie i wyczyszczenie mebli. Przetarcie na mokro nie wystarczy. Każdy kawałek powierzchni trzeba bardzo uważnie wyczyścić i odtłuścić. Punktowe nierówności, możesz usunąć papierem ściernym o wysokiej granulacji. Jeśli możesz, wykręć wszystkie metalowe elementy. Wymijanie ich przy przyklejaniu okleiny meblowej samoprzylepnej nie jest wygodne. Poza tym mogą zniszczyć efekt.

okleina meblowa samoprzylepnaPrzygotowanie okleiny meblowej samoprzylepnej

 

Zanim zaczniesz cokolwiek robić skorzystaj z linijki lub innej miarki i wymierz tyle materiału, ile wykorzystasz na jedną część mebli. Wygodnie będzie ci zaznaczyć czymś do pisania linię cięcia nożyczkami. Nie zapomnij o kilku centymetrach zapasu, żeby pokryć okleiną też brzegi. Zbyt dużą ilość możesz łatwo i szybko obciąć nożem lub nożyczkami.

Oklejanie mebli

 

Pozostaje końcowy etap pracy – nakładanie okleiny. Weź do ręki kartę bankomatową lub coś o ściętych zakończeniach.

Teraz już trzeba tylko oddzielić pierwszy kawałeczek okleiny od podkładu. Ale nie wszystko jednocześnie. Podkład odklejaj tak, żeby znalazł się pod okleiną. W ten sposób wygodniej ci będzie kontrolować to, co robisz. Pierwsze milimetry okleiny przyłóż do mebli i starannie przesuwaj kartą po ozdobionej powierzchni. Rób to bardzo precyzyjnie, bo w taki sposób unikniesz nierówności i pęcherzyków powietrza. I tak fragment po fragmencie, nakładaj coraz więcej okleiny i wyrównuj.

Jeśli coś się nie uda w czasie oklejania, nie martw się tym. Po prostu cały czas miej nad tym kontrolę i nakładaj w danej chwili tylko mały kawałek materiału. W taki sposób możesz bez opóźnienia działać, gdyby coś miało się popsuć i oderwać niefortunny kawałek. Następnie spokojnie umieść go znowu.

Idealnie, jeśli odnajdziesz swoją suszarkę do włosów albo inne źródło gorącego powietrza. Wtedy okleina lepiej zespoi się z powierzchnią frontów. Potem trzeba można wszystko skręcić i cieszyć się odnowionym wnętrzem. Ogromną mocną stroną okleiny meblowej samoprzylepnej jest to, że zawsze możesz usunąć ją z blatów i powtórzyć cały proces, jeśli będziesz mieć nowy pomysł na wystrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code