Jak udekorować małą kuchnię?

dekoracje do domu

Wiem, że nie muszę cię przekonywać, że kuchnia jest sercem każdego domu. Jednak to od ciebie zależy, jak spędzisz w niej czas. Godziny spędzane w kuchni często należą do przyjemnych. Wystarczy tylko kilka zabiegów, żeby sprawić, by były jeszcze lepsze. Stworzysz wyjątkowo ciepłą kuchnię, jeśli zadbasz o drobne elementy wystroju.

Zwykle w kuchniach nie mamy tak dużej przestrzeni, jaką byśmy chcieli. W związku z tym często musimy iść na kompromisy pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Musisz przyznać, że zastawianie maleńkich kuchni dekoracjami nie jest zbyt dobrym pomysłem. Na szczęście jest jeszcze kilka miejsc, w których nie tylko sprzęty kuchenne mogą pełnić rolę ozdób. Dziś pomówimy o dwóch – o oknach i ścianach.

Kuchenne okna

Założenie jest takie, że nie masz kuchni ślepej. O tych pomieszczeniach będzie osobny wpis. Tymczasem jeśli tak jest, możesz przejść do dalszej części artykułu : )

Doniczki na parapetach

Wykorzystanie potencjału kuchennego parapetu to pierwsza rzecz, którą powinieneś (lub powinnaś) przemyśleć. W sklepach możesz znaleźć różnorodne dekoracje do domu, a wśród nich ładne doniczki lub osłonki. Jeśli masz zacięcie, możesz własnoręcznie ozdobić takie bez wzorów. W doniczkach, zamiast okazałych kwiatów, można trzymać zioła, które ozdobią nie tylko kuchnię, ale też… talerze.

Firanki i rolety

W oknach z powodzeniem możesz coś powiesić. Dobrze, jeśli będą to firanki, bo nie zasłaniają światła wpadającego przez szyby. Przy wyborze kolorów zwróć uwagę na to samo – ciemne zasłonią naturalne światło i nawet w środku dnia trzeba będzie korzystać ze sztucznego.

Dekorowanie kuchennych ścian

grafiki na ścianęŚciany w kuchni też zasługują na dopieszczenie : ) W końcu nikt nie powiedział, że ozdabiać można tylko te w salonie.

Grafiki na ścianę

Grafiki na ścianę dobrze odnajdują się w kuchniach. Wystarczy, że wybierzesz taką, która tematyką będzie nawiązywała do pomieszczenia lub po prostu do tego, co lubisz. Jedyne, o czym tak naprawdę musisz pamiętać to to, żeby twoje grafiki na ścianę nie były podatne na wilgoć i wysokie temperatury. W tym celu możesz wybrać specjalny plakatowy papier, lub schować ilustrację w antyramie.

Farba tablicowa

To dobry wybór, jeśli szybko się nudzisz : ) Dzięki pomalowaniu fragmentu ściany farbą tablicową, możesz w swojej kuchni narysować i napisać cokolwiek ci się wymarzy. Nie da się ukryć, że dzięki temu wykonasz każdy przepis krok po kroku bez konieczności odwracania stron w książce lub ciągłego przesuwania po ekranie telefonu.

Pamiętaj, że choć dekoracje do domu są piękne i musisz mieć je wszystkie, to przy małej kuchni dobrze jest powstrzymać się przed zabieraniem sobie przestrzeni : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code