Kabina prysznicowa do małej i dużej łazienki

kabina prysznicowa

Kabiny prysznicowe posiadają same zalety. W porównaniu do wanien są bardziej ekonomiczne. Kąpiel jest szybsza i zużywamy mniej wody. Prysznic zajmuje też niewiele miejsca w łazience, dzięki czemu jest doskonały do małych pomieszczeń. Do wyboru mamy także nowoczesne przestronne kabiny dla dużych toalet. Poznaj rodzaje oraz zalety dużych i małych kabin prysznicowych i dowiedz się, jaką wybrać.

W przypadku małej łazienki sprawa tylko pozornie jest trudniejsza. W praktyce bowiem im mniejszy wybór, tym łatwiejsza decyzja. Jeżeli do wykorzystania masz niewielką przestrzeń, najlepiej będzie, jeśli zamontujesz kabinę asymetryczną narożną, która pozwoli ci zaoszczędzić najwięcej miejsca. Półokrągła kabina w rogu łazienki ma dość przestronne wnętrze, a dzięki przesuwnym drzwiom jest naprawdę komfortowa. Jednocześnie dzięki ściętym narożnikom możemy w bardzo niewielkiej odległości ustawić pralkę, szafkę łazienkową lub zamontować umywalkę.

Kabina prysznicowa przyścienna półokrągła, kabina czterościenna i inne opcje do wyboru

Duże łazienki to już większe pole manewru – i więcej opcji do przemyślenia. Możesz zdecydować się praktycznie na każdy rodzaj kabiny. W dużej łazience sprawdzi się zarówno kabina narożna, jak i przyścienna – albo wolnostojąca czterościenna. Wśród kabin przyściennych z trzema ścianami do wyboru masz klasyczne modele kwadratowe, prostokątne, a także półokrągłe. Kabina prysznicowa przyścienna półokrągła wyróżnia się przestronnym wnętrzem, nowoczesnym designem, a jednocześnie zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, w zależności od rozmiaru, jaki wybierzesz. Zaletą kabiny czterościennej jest zaś możliwość montażu praktycznie w dowolnym miejscu w łazience.

kabina prysznicowa przyścienna półokrągła

Kabina prysznicowa asymetryczna półokrągła Sanplast

Kabiny prysznicowe typu walk in

Ciekawym rozwiązaniem jest również kabina typu walk in czyli przestronna i nowoczesna kabina, której wnętrze jest odgrodzone od reszty pomieszczenia wyłącznie za pomocą pojedynczych szklanych drzwiczek. W kabinie walk in nie ma brodzika. Podłoga musi być specjalnie wyprofilowana, z nachyleniem w kierunku odpływu. Kabina walk in to dobry wybór, gdy w mieszkaniu są dzieci, osoby z ograniczoną sprawnością ruchową lub niepełnosprawne. Wejście do środka nie wymaga pokonania progu. Takie kabiny zachęcają też minimalistycznym i modnym designem.

Każda łazienka, zarówno duża jak i mała, może stać się przestronnym i wygodnym miejscem do kąpieli. Najważniejsze to dobry projekt. Wybór kabiny prysznicowej jest jednym z najważniejszych wyborów, jakie podejmiesz przy planowaniu wnętrza toalety. Warto zatem poświecić tej kwestii nieco więcej uwagi i dobrze zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *