Minimalistyczna łazienka – jak ją urządzić?

meble łazienkowe

Łazienka jest miejscem, w którym nie tylko oddajemy się zabiegom pielęgnacyjnym, ale też chętnie się w niej relaksujemy. To dlatego wnętrze musi być urządzone nie tylko funkcjonalnie, ale też ze smakiem. Podczas aranżowania łazienki warto postawić na minimalistyczny styl. Dlaczego? Ponieważ otrzymamy łazienkę przestronną, prostą, ale też stylową. Wystarczy dostosować się do kilku zasad.

Jak najmniej zbędnych elementów

W łazience urządzonej w minimalistycznym stylu nie ma miejsca na dekoracyjne wzornictwo, różnego rodzaju dekoracje i inne zbędne elementy. Przestrzeń ma być schludna i uporządkowana. Powinna być zaaranżowana w taki sposób, by ukryć większe jak i mniejsze elementy wyposażenia. Powinniśmy dążyć do tego, by zostawić jak najwięcej miejsca i światła. Jak taki efekt osiągnąć? Wystarczy zdecydować się na duże i gładkie płytki na ścianę i podłogę, ale też zadbać o podtynkowe instalacje: stelaże WC, baterie prysznicowe i umywalkowe. Meble łazienkowe powinny mieć prosty i geometryczny design, sprawdzi się więc umywalka prostokątna i wanna prostokątna (wanny prostokątne są aktualnie bardzo modne, przez co są łatwo dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych).

Na jakie kolory się zdecydować?

Minimalizm nie lubi połączenia krzykliwych kolorów. W łazience urządzonej w takim stylu powinny królować odcienie beżu, szarości, bieli lub czerni. Oczywiście można aranżację przełamać jednym mocniejszym kolorem, należy jednak przestrzegać zasady, która mówi o tym, że liczba kolorów w łazience nie może być większa niż trzy – dzięki temu stworzymy wnętrze harmonijne i spójne.

Armatura łazienkowa: umywalka prostokątna, wanna i inne elementy

Jak najłatwiej otrzymać minimalistyczną prostotę w łazience? Poprzez zastosowanie geometrycznych kształtów. Najlepsze efekty daje armatura łazienkowa. Umywalka prostokątna, ale też wanna prostokątna w tak urządzonej łazience będą się prezentowały idealnie! Wanny prostokątne mogą też być zabudowane, co jeszcze bardziej podkreśli efekt harmonii we wnętrzu. Z kolei umywalka prostokątna powinna być niska, o szerokich rantach. Można ją umiejscowić na powierzchni szafki łazienkowej lub zdecydować się na model wpuszczany w blat.

umywalka prostokątna

Inne elementy wyposażenia łazienki

Oczywiście łazienka to nie tylko armatura. W łazience zamiast wanny może się znajdować prysznic. W minimalistycznej łazience sprawdzi się kabina prysznicowa typu walk-in – przejrzyste szkło tej kabiny optycznie powiększy przestrzeń łazienki.

Nieodłącznym elementem łazienki jest lustro, bez którego niemożliwe byłoby wykonywanie większości zabiegów pielęgnacyjnych. W minimalistycznym wnętrzu sprawdzi się lustro prostokątne bez ramy z wbudowanym oświetleniem LED.

Jakie meble łazienkowe sprawdzą się w minimalistycznej łazience? Oczywiście proste o geometrycznych kształtach. Zrezygnujmy z szafek, które mają wystające uchwyty – lepsze będą modele o gładkich i lśniących frontach. Poza szafką w łazience muszą się znaleźć dodatkowe meble. Dobierzmy więc słupek w tym samym stylu oraz szafkę wiszącą – taki zestaw mebli z pewnością pozwoli nam na schowanie wszystkich kosmetyków i akcesoriów, których w łazience nie może zabraknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code