Urządź mieszkanie zgodnie z trendami na 2018 rok

wystrój wnętrz

Moda jest bardzo płynna i nieustannie się zmienia. To, co dzisiaj jest uważane za stylowe, za jakiś czas może być już traktowane, jako staromodny element. Niemniej jednak trendy określające modę na dany sezon pozwalają na wyłuskanie z nich tego, co dla danej osoby najlepsze. Nikt bowiem nie każe nam podążać ślepo za trendami, bez żadnej refleksji. Wręcz przeciwnie! To moda jest dla ludzi, a nie ludzie dla niej. Dlatego należy traktować ją, jako źródło inspiracji, a nie niezaprzeczalny wyznacznik tego, co wolno i tego, co zabronione. Wszystkie te elementy mają swoje odniesienie także do wnętrz. O tym, jaki wystrój wnętrz będzie najmodniejszy w 2018 roku dowiesz się poniżej. 

Kolory, które rządzą w 2018 roku

wystrój wnętrz Standardowe jasne odcienie szarości i beżu oraz czysta biel są nieprzemijalną podstawą, na której można budować aranżację wnętrza. Jednak chcąc urozmaicić klasykę warto jest sięgnąć po nieco żywsze barwy. Rok 2018 stoi właśnie pod znakiem wyrazistych kolorów, które szczególnie odnoszą się do mebli i dodatków. Na targach wnętrzarskich wielokrotnie zaobserwować można było elementy w kolorze soczystej czerwieni, głównie w postaci mebli wypoczynkowych. Równie często akcent kładziony był na barwę żółtą w miodowym odcieniu. Jednak, jako kolor roku ogłoszony przez Instytut Pantone został ultra fiolet. Jest on bardzo wyrazisty, przez co należy obchodzić się z nim ostrożnie. Najlepiej sprawdzi się przy dodatkach lub wybranym meblu w formie kontrastu.

Wzory i motywy

wystrój wnętrz Kosmos, Afryka i rośliny. To te elementy będą królowały w 2018 roku w naszych mieszkaniach. Oczywiście nie wszystkie razem, ponieważ mogłoby to przyprawić o zawrót głowy. Po za tym minimalizm nadal pozostaje w cenie. Odległa galaktyka znacznie się do nas przybliży poprzez tkaniny czy ściany. Motywy prosto z kosmosu będą stanowiły element dekoracyjny, urozmaicający klasyczną przestrzeń. Również fani futuryzmu mogą się cieszyć. Designerskie i awangardowe lampy oraz meble będą także niezwykle trendy. Natomiast dla wielbicieli ziemskich klimatów propozycją na wystrój wnętrz będą motywy afrykańskie. Obecne będą one zarówno pod postacią drobnych elementów dekoracyjnych, jak szamańskie maski, ale także w formie plecionych dywanów o wzorze przywodzącym na myśl Afrykę. Z kolei motywy roślinne to ta część trendów roku 2018, która przechodzi bezpośrednio z ubiegłego sezonu. Tym razem jednak wzór kwiatów i innych roślin będzie stanowił główny akcent aranżacji, który zostanie wykorzystany w postaci np. zajmujących całą ścianę fototapet.

Żegnaj Skandynawio, witaj Japonio

Rok 2018 pożegna się z lubianym i uznanym skandynawskim stylem wnętrzarskim. Oczywiście nie oznacza to, że wnętrza urządzone zgodnie z tą filozofią staną się nagle niemodne. Jednak dla osób chcące zaznać powiewu świeżości w wyglądzie swojego mieszkania powinny zaznajomić się z filozofią i  jednocześnie japońskim stylem designu wabi-sabi. Słowo „wabi” oznacza prostotę, natomiast „sabi” jest określeniem piękna wynikającego z upływu czasu. I własnie takie ma być wnętrze. Tym samym odchodzi się od założenia idealizmu i pełnej harmonii. Orientalny wystrój wnętrz jest niestandardowy i na pewno niesztampowy. Zgodnie z założeniami te japońskiej filozofii docenić należy proste formy z odciśniętym na nich upływem czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code