Wanna narożna z hydromasażem – rozwiązanie dla każdej łazienki

wanna narożna z hydromasażem

Siedzący tryb pracy, bóle mięśni czy różnego rodzaju schorzenia – wszystko to sprawia, że każdy z nas powinien raz na jakiś czas pomyśleć o masażu. Wykupienie cyklu masażów lub pobytu w SPA może jednak być sporym wyzwaniem dla domowego budżetu. Okazuje się, że nie musimy szukać masażystów i miejsc, w którym można się poddać zbawiennym dla naszego ciała (i nie tylko) zabiegom, ponieważ takie miejsce możemy stworzyć we własnym domu – w łazience. Wystarczy wanna narożna z hydromasażem. Wielkość łazienki nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

Wanna narożna z hydromasażem – jakie daje możliwości?

Należy zacząć od tego, że wanna narożna z hydromasażem może się znaleźć w dosłownie każdej łazience, nawet tej o naprawdę niewielkich wymiarach. Wanna z hydromasażem w systemie narożnym szczególnie dobrze sprawdza się właśnie w niewielkich pomieszczeniach. Modele o kształcie prostokąta czy owalnym – te świetnie prezentują się w dużych łazienkach.

Wanna narożna z hydromasażem jest wyposażona w specjalne dysze, przez które wydostaje się woda wraz z powietrzem (najczęściej stosowany system hydromasażu). Większość producentów daje możliwość sterowania kierunkiem wypływu wody, co pozwala skierować strumień na miejsce, które szczególnie potrzebuje rozluźnienia.

Dysze umiejscowione są w taki sposób, by móc masować najważniejsze partie ciała. Można więc wymasować plecy, tułów, nogi oraz stopy.

Wanna z hydromasażem może też posiadać dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort jej użytkowania. Zazwyczaj system wyposażony jest w wyświetlacz LED, który pozwala włączyć odpowiedni tryb masażu. Aktywność zadanej funkcji może pokazywać świecąca się dioda. Nowością w przypadku wanny narożnej z hydromasażem jest efekt fali, który dodatkowo wpływa na nas odprężająco.

Opcjami dodatkowymi może być: dezynfekcja, napełnianie wanny przez dysze, chromo- oraz aromaterapia.

Hydromasaż – jak wpływa na organizm człowieka?

Niezależnie od tego, czy w naszej łazience znajdzie wanna narożna z hydromasażem, czy będziemy przeglądać kabiny prysznicowe z hydromasażem, w każdym wydaniu hydromasaż wpłynie pozytywnie na nasze ciało i duszę.

Ze zbawiennych właściwości hydromasażu mogą korzystać osoby w każdym wieku, szczególnie te, które na co dzień narażone są na długotrwałe stanie lub siedzenie. Hydromasaż przynosi bowiem ulgę w bólach kostno-stawowych oraz wpływa pozytywnie na układ krążenia. Jest polecany w przypadku zmian zwyrodnieniowych, leczenia rwy kulszowej i w innych bólach kręgosłupa.

Hydromasaż pozwala także zrelaksować się po męczącym dniu. Strumienie wody bardzo szybko zmniejszą napięcie oraz ból mięśni, a także poprawiają nastrój, gwarantują dobry sen i zmniejszają ból głowy.

Ten rodzaj masażu bardzo dobrze sprawdza się w kosmetyce. Poprawia ukrwienie skóry, wpływa na szybkość spalania tkanki tłuszczowej, a także poprawia sprężystość mięśni brzucha, jeśli wcześniejszy stan został zachwiany, np. przez ciążę. Hydromasaż pozwala także zapomnieć o osteoporozie, zaburzeniach trawienia oraz o problemach ze skórą.

Hydromasaż jest ceniony od wieków. Już nawet Pitagoras i Hipokrates doceniali jego lecznicze właściwości. Szereg zalet hydromasażu i fakt, że wanny i kabiny z hydromasażem są teraz powszechnie dostępne (także w sklepach internetowych), sprawiają, że jest to rozwiązanie, na które z pewnością warto się skusić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *